Užitečné informace


Úvodní » Užitečné informace » Schüco TipTronic


Schüco TipTronic

To, co znáte a ceníte si na svém autě, totiž automatické otvírání a zavírání oken, je nyní k dispozici také u běžných oken: Schüco TipTronic je prvním automatickým uzavíracím okenním systémem s možností napojení na automatizované řízení budov. Ať již pro okna, dveře, posuvná okna či dveře, s mechanickou nebo mechatronickou funkčností - Schüco kliky jsou perfektním řešením pro prakticky všechny oblasti použití. 

  

Energie a bezpečnost

Skryté vyklápěcí a uzamykací pohonySchüco TipTronic může otvírat a zavírat okna v závislosti na signálu ze senzorů. To pomáhá spořit energie, neboť toto ovládání brání ochlazení prostoru. Senzor zajišťuje přívod čerstvého vzduchu do nedýchatelného vnitřního prostoru. Technicky přesvědčuje Schüco TipTronic především svou schopností reakce v reálném čase: K uzamčení či odblokování dochází během necelé sekundy. Tento systém sériově obsahuje všechny bezpečnostní prvky požadované v současnosti u automatizovaných oken, jako např. pojistky proti zablokování, nouzové odblokování pro případ výpadku elektrického proudu či prioritu bezpečnostních příkazů před standardními příkazy. Díky kontrole uzavření je ihned jasné, jaká okna jsou otevřená a jaká uzavřená.

 

Komfort

Ovládání manuální nebo pomocí tlačítekDosud bylo automatické ovládání oken spíše doménou moderních kancelářských objektů. Avšak i v oblasti bytové zástavby neustále roste poptávka po automatickém otvírání a uzavírání oken. Centrálním prvkem Schüco systému TipTronic je mechatronické okenní kování, které teprve umožňuje začlenění do automatizovaného řízení budov. Schüco TipTronic je prvním kompletním mechatronickým otevíracím-vyklápěcím kováním, které v sobě slučuje intuitivní ovládání v reálném čase se světem automatizovaného řízení budov. Vaše okna se tak stávají součástí inteligentní budovy. Systém Schüco TipTronic je kromě toho jednoduše a pohodlně ovladatelný: manuálně nebo prostřednictvím PC, v závislosti na čase nebo signálu ze senzorů. Snadno ovládat tak lze i těžko přístupná okna.

Toto kování je díky svým vyzrálým technickým a výtvarným detailům ideálním řešením pro výškovou bytovou zástavbu. Kromě toho jsou ovladatelná i nepřístupná okna, jako např. vysoko položené světlíky, což ocení především obyvatelé domů s pečovatelskou službou, domovů důchodců a podobných obytných zařízení. Schüco TipTronic je k dostání pro způsoby otvírání: otevírání-vyklápění a vyklápění.

 

Design

Schüco TipTronic prolamuje dosavadní meze mechanického kování, neboť tento systém byl vyvinut jako mechatronické řešení speciálně pro elektrické ovládání oken. Všechny komponenty tohoto nového mechatronického kování jsou zcela skryty a na žádném místě tak nepřerušují čisté okenní křivky. Jedno je jisté: Díky rozsáhlé funkčnosti a modernímu designu zvyšují okna vybavená systémem Schüco TipTronic hodnotu nemovitosti.

Z vnějšku neviditelné kování Schüco TipTronicSpolečnost Schüco navíc skombinovala toto kování - adekvátně jeho změněné funkčnosti a vzhledu - s taktéž nově vyvinutou designovou klikou. To umožňuje jednoduché a intuitivní ovládání oken. Dvě tlačítka ovládají vyklápěcí funkci, zatímco klasické otvírání je prováděno pomocí kliky jako u běžného okna. Jako alternativní rozšíření funkcí jsou navíc k dispozici kliky s podsvícenými tlačítky a optickou signalizací pomocí integrovaných světelných diod.

Vedle samostatného ovládání přímo na okně je s novou generací kování samozřejmě k dispozici také možnost spojení do dílčích skupin nebo napojení na automatizované řízení objektu (např. EIB, Ethernet/TCP/IP). V případě napojení do nejrůznějších sítí je možno kliku na okně alternativně zcela vynechat.